otázky a odpovědi

 

AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého portfolia na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách. Tyto údaje budou fotografkou Denisou Kadeřábkovou zpracovány po dobu 10 let. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas.

Osobní údaje které mi budou poskytnuty, jako je jméno, email a telefonní číslo, pro plnění smluvního vztahu, budu zpracovávat po následujících 10 let ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.


Jak dopředu se objednat na fotografování?

Na fotografování je vhodné se objednat cca 2 měsíce dopředu. U novorozeneckého (newborn) focení je dobré se objednat již v těhotenství, kdy si poznačím předpokládaný termín Vašeho porodu a cca druhý den po narození miminka prosím maminky, aby mi daly vědět sms zprávou, že již je maličké na světě a poté nabízím vhodný termín pro focení.

 

Na jaké dny a časy objednávám?

Veškeré focení, kromě svatebního, probíhají pouze v pracovních dnech od pondělí do pátku v dopoledních hodinách, odpolední časy pouze výjimečně pro exteriérové fotografování.

 

Co potřebuji vědět ke svatebnímu fotografování? 

Pokud Vás mé fotografie zaujali a domluvíme se na termínu, je zapotřebí složit rezervační poplatek 1 000,-Kč. Termín rezervuji napevno, až po uhrazení této zálohy. V rámci ceny je předsvatební schůzka, na které se osobně poznáme a probereme vše potřebné ohledně Vašeho svatebního dne.

 

 A co ostatní neupravené fotografie a základní úprava v balíčku? 
Neupravené fotografie bohužel neposkytuji. Rodinné, těhotenské a dětské fotografie obsahují základní úpravy (retuš) – tj. ořez, kontrast, jas, barevné doladění a odstranění lehkých kosmetických vad jako je např. akné, škrábanec či modřina. Nikoliv však úpravy vrásek, proporcí, neposedných vlasů, trčících ramínek, faldíků apod.
Požadavky na úpravy, nad rámec balíčku, účtuji cenou 250 Kč za fotografii.

 

 

Dodání a placení fotografií?

Fotografie dodávám cca 3-4 týdny  od zaslání náhledů. Náhledy zasílám většinou do týdne. Expresní dodání fotografií do 5ti dní od výběru fotografií je s příplatkem 500,-Kč, do druhého dne částkou 1000,-Kč. Fotky předávám osobně a po předešlé dohodě mohu zaslat poštou za příplatek 59,-Kč. Zálohu vybírám po skončení fotografování a činní 1 500,-Kč.  Následné doplatky se provádějí, až po zhotovení zakázky a to buď hotově, nebo zasláním na účet. Svatební fotografie mají lhůtu dodání 4-6 týdnů od konání svatebního dne.